• Infolinia 509 824 134
  • Gwarancja Jakośći
  • Atrakcyjne rabaty

O firmie Numatic

Firma Numatic została założona w roku 1969 w angielskiej miejscowości Smerset, w południowo-zachodniej Anglii, gdzie został wyprodukowany pierwszy komercyjny produkt - odkurzacz do zbierania zanieczyszczeń po węglu i ropie. Do dziś Numatic produkuje części zamienne do każdej maszyny i urządzenia, które zostało wyprodukowane w jego fabryce.
Firma Numatic troszczy się również o środowisko, przez ponad 30 lat istnienia produkuje sprzęty o mniejszym zużyciu energii, wykorzystując przy tym surowce wtórne.

Produkcja

Firma Numatic zatrudnia obecnie ponad 700 osób, a zakład produkcyjny obejmuje 10ha, wytwarzając przy tym ponad 4000 produktów dziennie. Od 18 lat teren ten wciąż jest powiększany i rozbudowywany o nowe budynki i hale produkcyjne.
Nad całym procesem produkcji czuwa system zapewniania jakości, przy którym wszystkie urządzenia przechodzą rygorystyczne testy zgodne z wymaganiami BS EN ISO 9001:2008.
Wszystkie procesy konrolowane są przez ponad 400 komputerów. Posiadamy magazyn sprzedaży i powierzchni 1600 m2.

Numatic w Polsce

Marka Numatic, niezwykle znana już na większości rynków zagranicznych, w 1993 roku weszła do Polski, za sprawą wyłącznego dystrybutora Polor sp. z o.o. Polor prowadzi dystrybucje maszyn na całą Polskę, posiada również swoich Are Managerów na terenie kraju oraz swoich dealerów.

Najpopularniejsze produkty

Do najpopularniejszych produktów Numatic, bez wątpienia można zaliczyć rodzinę odkurzaczy do zbierania zanieczyszczeń suchych i mokrych, np. Henry, Hetty, czy George. Ich sławne uśmiechnięte buzie, wyklejone na obudowie podbiły serca wielu użytkowników angielskich domów, czy firm. Do tego duże maszyny czyszczące i szorowarki, to flagowe produkty firmy Numatic, których każdy z elementów został stworzony do przynajmniej 10-cio letniej eksploatacji.

Zobacz wszystkie produkty Numatic